آن اوایل محتوا و فعالیت وب‌آموز بیشتر مربوط به بحث امنیت شبکه و هک و غیره بود (لینک اولین پست کانال وب‌آموز، با مرور پست‌های قدیمی و مقایسه مطالب جدید متوجه چرخش جدی وب‌آموز می‌شوید). اما به مرور به سمت مبارزه با کلاه‌برداری‌های اینترنتی، شبکه‌های هرمی، کلاه‌برداری پانزی و غیره آمدند.

محمد جرجندی واقعاً مرد بزرگی‌ست. به تنهایی با کلی شبکه کثیف و ثروتمند جنگیده و می‌جنگد. از آن سر دنیا پیگیر پرونده‌های قضایی است که این کلاه‌برداران بی‌شرف برایش درست کرده‌اند.

راستش حرف‌های زیادی ندارم که بزنم. فقط خواستم یک یادهست بنویسم. امثال محمد جرجندی داستان‌شان پرغصه است. بی‌هیچ چشم‌داشتی زحمت می‌کشند. بعضی‌ها ازشان تشکر هم می‌کنند. بعضی‌ها هم از امثال جرجندی حتی طلبکار هستند. اما احتمالاً کمتر کسی برای او واقعاً کاری کرده باشد.

اگر این کشور ویرانه نبود، سرتاپایش لجن نبود، جرجندی باید در بدترین حالت تریبون گسترده می‌داشت و در بهترین حالت باید در جایی مثل وزارت ارتباطات مقام عالی‌رتبه می‌بود.

این همه کلاه‌برداری پانزی و غیره انجام شده اما هنوز حکومت حرکت جدی برای مبارزه با آنها و آگاه‌سازی مردم انجام نداده. خدا لعنت کند کسانی را که روی حجاب مردم هستند اما روی معیشت‌شان نه.

یک مطلب سوس‌ماستی در تلگرام بود که تقریباً می‌گفت وقتی سقف (افکار) یک سرزمین کوتاه می‌شود مردان بزرگ و راست‌قامت از آنجا می‌روند (محمد جرجندی به آمریکا مهاجرت کرده است). درست می‌گفت. من از رفتن آدم‌های خوب هیچ تعجب نمی‌کنم. ملامت‌شان هم اصلاً نمی‌کنم. فعالیت جرجندی اگر در یک کشور با رسانه‌های آزاد قوۀ قضاییۀ سالم و شفاف بود، کلاهبرداران جرئت نمی‌کردند از او شکایت کنند و او را درگیر پرونده‌های بی‌سروته کنند.

این نوشته را نه با دقت زیاد و نه با سروته می‌نویسم. من هم عصبانی هستم. از این حجم از کثافت و ناکارآمدی که در این خراب‌شده وجود دارد. خیلی دردناک است که می‌بینم کسانی مثل جرجندی خودشان را به آب و آتش می‌زنند تا دست کلاه‌برداران را رو کنند (بماند که بیشتر دزدی‌های اینجا در روز روشن انجام می‌شود و فقط چشم بینا می‌خواهد) اما یک نفر در حکومت نیست که لقمه‌های آمادۀ جرجندی را بردارد و بخورد و با کلاه‌برداران برخورد جدی کند.

باید گل گرفت در مملکتی که در آن نام دزد و کلاه‌بردار (حرفم از رقم‌های میلیون دلاری و حتی میلیارد دلاری‌ست نه آفتابه‌دزدی)، به صورت ج. ج. یا ع. ح. منتشر می‌شود اما دختر مردم را به خاطر مسئلۀ حجاب با حال خراب در تلویزیون نشان می‌دهند و از او اعتراف می‌گیرند.

حقا که داریم زیر سایۀ موجوداتی پست‌تر از بنی امیه زندگی می‌کنیم. صد رحمت به یزید و ابن زیاد. بنی امیه حتی اگر به تمام جهان عرب هم ظلم کرده باشند فکر نمی‌کنم کل جمعیت جهان عرب در آن بیشتر از ۸۰ میلیون نفر بوده باشد.

لینک‌های مربوط به وب‌آموز:

در این خراب‌شده، بنا به دلایلی که من نمی‌دانم، باز کردن سایت اصلی وب‌آموز و دامنه‌های دیگرشان نیازمند فیلترشکن است.

کانال تلگرام

کانال یوتیوب

لیست هشدار وب‌آموز

معرفی لیست هشدار: حوزه رمزارزها و فناوری بلاکچین با نوآوری های خیره کننده و فرصت سازی های بی بدیلش همه را مجذوب خود ساخته، این جذب روی دیگری نیز دارد و مانند سیاه چاله سرمایه های مردم را در خود می بلعد. افراد سودجو همیشه در کمین اند و از کمبود آگاهی مردم سوء استفاده می کنند. فعالین حوزه رمزارز و بلاکچین با کمک وب آموز تلاش دارند تا با روشن کردن چراغ قرمز، حساسیت مردم را نسبت به پروژه های لیست شده در این صفحه افزایش دهند.

در این ویدئو که من لینک دقیقۀ ۳۵:۴۷ آن را برای‌تان می‌گذارم، در ۱۵ دقیقۀ پایانی ویدئو می‌توانید جلزوولز محمد جرجندی را ببینید. واقعاً دردش را در صدایش می‌توان حس کرد. در ویدئوی «بررسی کلاهبرداری دکتر ماکان آریا پارسا و فرهاد مقدم سلیمی» هم حرف‌های جالبی می‌توانید بشنوید، دربارۀ تلاش شبانه‌روزی قوۀ قضاییه در راستای عدالت و شفافیت.