درباره من

سلام من نوید شهبازی هستم.

خیلی‌ها سایت شخصی راه اندازی می‌کنن که چیزایی که یادگرفتن و می‌گیرن رو به دیگران انتقال بدن؛ خیلی هم عالی. یه عده‌ای هم سایت راه اندازی می‌کنن، برای رشد و پیشرفت خودشون. برای اینکه خودشون رو مجبور کنن؛ بهتر و بیشتر ببینن، بخونن، بنویسن و فکر کنن. من جزء دسته‌ی دوم‌ام. دوست دارم همین چیزای کمی که دارم یاد می‌گیرم رو به اشتراک بذارم. برای یادگیری بهتر.

به علاوه من به نوشتن و تولید محتوا هم علاقه دارم. اینجا محل تمرین عملی من و سنگ محکه. امیدوارم که بتونم مسیرم رو از این طریق پیدا کنم.

همونطور که گفتم مخاطب اصلی سایت خودم‌ام. چون می‌خوام بیشتر یاد بگیرم. این که مجبور باشید بنویسید و منتشر کنید باعث می‌‌شه که به خودتون زحمت بیشتری بدین. خود به خود بهتر مشاهده می‌کنید، خود به خود مهارت نوشتن‌تون بهتر می‌شه، خود به خود بهتر فکر می‌کنید.

می‌تونم مطالب اینجا رو به حرفایی تشبیه کنم که یه هم‌کلاسی درباره‌ی چیزایی که امروز (یا نه فقط امروز) یاد گرفته بهتون می‌گه. نمی‌شه به این مطالب به چشم منبع و مأخذ نگاه کرد. گاهی ممکنه وقتی که یه چیزی اینجا می‌خونید سوال‌های بیشتری و (امیدوارم) بهتری براتون به وجود بیاد.

در رابطه با گذاشتن دیدگاه هم باید بگم، ممنون می‌شم اگر کلی گویی نکنید. البته اگر دوست دارید نقد یا تعریف سازنده داشته باشید. یعنی نگید مطلب خوب نبود. یا از سبک نوشتن‌ت خوشم نمیاد. مثلا، «از اینکه اول مطلب موضوع یه چیز بود ولی جمع بندی مربوط به چیز دیگه‌ای بود.» یا «از این که به صورت محاوره‌ای می‌نویسی خوشم میاد.» این شکل نقد و تعریف سازنده‌ست و قابل قدردانی.

موضوعات اصلی که بیشتر بهشون می‌پردازم: توسعۀ فردی، وبلاگ نویسی، کتاب، فیلم، زبان انگلیسی و نوشتن. البته مسائل متفرقه‌ای هم هست. و همچنین تمرین‌های من برای نوشتن که می‌تونید از روشون بپرید (اسکیپ بزنید).

اعتراف می‌کنم اول دلم نمی‌خواست که چیزایی مثل دلنوشته بنویسم. البته قطعا هیچ وقت قرار نیست اینجا ناله و مویه کنم. اما گاهی بهترین راه رهایی از غم و مشکلات، نوشتن و به اشتراک گذاشتن‌شونه. حتی اگر یک نفر خواننده هم نداشته باشه. نوشته‌های دستۀ زندگی کمی حال و هوای غیرعلمی و بیشتر حرف دل هستن.

و اینکه راحت باشید. هرزمان حس کردید محتوای این سایت جالب نیست، می‌تونید تَب رو ببندید. یا برید به سایت‌های بهتر.

اگر کسی از مطالب اینجا که سلیقه‌ی شخصی من هستن خوشش نیاد، احتمالا از سایت‌‌ها و وبلاگ‌های موردعلاقه‌ی من هم خوشش نیاد. اما ضرری نداره اگر به بخش معلمان من سر بزنید.