خیلی وقت بود دلم می‌خواست انیمه معرفی کنم. انیمه چیه؟ همه‌مون انیمه دیدیم. فوتبالیست‌ها یک انیمه سریالی بود. هم انیمه سریالی داریم و هم سینمایی. انیمه یعنی کارتون‌های ژاپنی که به شکل خاصی طراحی و اجرا می‌شن. ایده‌آل من تماشای نسخۀ زبان اصلی با زیرنویس فارسیه.

و برای شروع می‌خوام انیمۀ «باغ کلمات» یا The Garden of Words رو معرفی کنم. من با دیدن انیمه «نام تو» عاشق کارگردانش (ماکوتو شینکای) شدم و تا الآن چهارتا از آثارش رو دیدم.

بگذریم. این انیمه محصول سال ۲۰۱۳ هست. و زمانش حدود ۴۵ دقیقه‌ست. این انیمه در ژانر رمانتیک و درام قرار می‌گیره. داستان این انیمه دربارۀ شکل‌گیری یک دوستی و در نهایت عشق بین یک پسر نوجوان و یک خانم جوان هست.

این دو نفر به طور اتفاقی باهم داخل پارک آشنا می‌شن و باهم قرار می‌زارن روزهای بارونی بیان به اون آلاچیق مذکورشون. به مرور رابطه‌شون صمیمی‌تر می‌شه. باهم غذا به اشتراک می‌گذارن، برای هم هدیه می‌خرن، از مشکلات و آرزوهاشون می‌گن و … .

راستی نکتۀ جالب اینه که کاراکترهای اصلی این انیمه در اثر فوق العاده ماکوتو شینکای یعنی نام تو هم ایستراگ یا کامئو دارن. توی گوگل سرچ کنید:

Garden of words characters in your name

من به داستان این انیمه و زیبایی بصری و صوتی و فنی‌اش ۱۰ از ۱۰ می‌دم. و این یعنی به شدت اوصیکم به تماشای این اثر.

این که این نوشته انقدر کوتاهه چند دلیل داره:

  • کوتاه بودن خود انیمۀ مورد بحث
  • رعایت حق مخاطب و اسپویل نکردن (دیگه بیشتر از داستان حرف می‌زدم یه چیزایی لو می‌رفت)
  • تنبلی
  • زیق وقت (به دلیل اهمال کاری)